| Področje: | Notranjska in primorska |
| Območje: | na vrh obsežnega gozdnatega hribovja, ki se dviga nad Cerkniškim poljem, potem pa navzdol in skozi Rakov Škocjan v Cerknico |
| Izhodišce: | Cerknica (563 m n.v.) |
| Karte: | Atlas Slovenije 164,182,163 |
| Dolžina (km): | 36 |
| Višinska razlika (m): | 860 |
| Čas vožnje: | 3:30 |
| Nošenje kolesa: | 0 |
| Zahtevnost vzpona: | zadji del pod vrhom V. Javornika V 5; nekaj odsekov V 4 - V 5; drugo V 2 in V 3 |
| Zahtevnost spusta: | z vrha V. Javornika do ceste S 3; drugo S 2 in S1 |
| Zahtevnost skupaj: | III |
| Značilnosti: | precej monotona tura brez lepih razgledov; bolj privlačen je Rakov Škocjan. |
| Najnižja točka: | 510 m n.v. |
| Najvišja točka: | 1263 m n.v. |
| Višinski diagram: |  |
| Navigcija: | [GDB] [GPX] [KML] [LMX] [PLT] [QUO] [WPT] [Google maps] |
precej monotona tura brez lepih razgledov; bolj privlačen je Rakov Škocjan.