| Področje: | Kamniško-Savinjske alpe |
| Območje: | na slabo malo obiskan hrib nad Zg. Jezerskim |
| Izhodišce: | Zgornja Kokra (gostilna Lehajnar) (600 m n.v.) |
| Karte: | Kamniške in Savinjske Alpe 1: 50 000; Karavanke, osrednji del 1: 50 000; Atlas Slovenije 84,58,59 |
| Dolžina (km): | 30 |
| Višinska razlika (m): | 676 |
| Čas vožnje: | 2:00 |
| Nošenje kolesa: | 0 |
| Zahtevnost vzpona: | do Zg. Jezerskega V 2 - V 3; srednji del V 3 - V 4; zadnji del V 4 -V5 |
| Zahtevnost spusta: | do začetka gozdne ceste S 3 - S 4; naprej v dolino S 3 |
| Zahtevnost skupaj: | III |
| Značilnosti: | kratka, a lepa tura na pozabljeni vrh med dolinama Makekove in Ravenske Kočne. |
| Najnižja točka: | 607 m n.v. |
| Najvišja točka: | 1273 m n.v. |
| Višinski diagram: |  |
| Navigcija: | [GDB] [GPX] [KML] [LMX] [PLT] [QUO] [WPT] [Google maps] |
kratka, a lepa tura na pozabljeni vrh med dolinama Makekove in Ravenske Kočne.