| Področje: | Julijske Alpe |
| Območje: | iz Bohinja čez Uskovnico pod Draške vrhove, od tam na planino Na Šehu, potem pa v skrajno zahtevnem spustu po opuščenem kolovozu v Srednjo vas |
| Izhodišce: | Ribčev Laz (530 m n.v.) |
| Karte: | Julijske Alpe, vzhodni del 1: 50 000; Gorenjska 1: 50 000; Atlas Slovenije 80; Bohinj 1:25 000 |
| Dolžina (km): | 31 |
| Višinska razlika (m): | 908 |
| Čas vožnje: | 3:45 |
| Nošenje kolesa: | 2 min po dveh klancih med Uskovnico in Konjščico; 10 min na prvem delu poti od Konjščice do parkirišča |
| Zahtevnost vzpona: | do konca gozdne ceste nad Kočo na Uskovnici V 3 - V 4; naprej po kolovozu do planine Konjščica V 5 z nekaj odseki V 6 |
| Zahtevnost spusta: | do parkirišča na začetku gozdne ceste pod Miščovcem S 4 z nekaj mesti S 5; naprej do planine Na Šehu S 2; od tod v Srednjo vas S 6 - S 7 |
| Zahtevnost skupaj: | V |
| Značilnosti: | predvsem drugi del je tisti, ki daje čar tej turi - težaven, a lep vzpon na slikovito Konjščico in še težji spust z nekoliko odmaknjene planine Na Šehu; pozor, slednji ima orientacijsko zahteven začetek in je primeren le za pristaše ekstremnih težav, ki imajo odlično tehniko in vzmeteno kolo! Za druge je bolj priporočljiv spust po smeri vzpona. |
| Najnižja točka: | 529 m n.v. |
| Najvišja točka: | 1452 m n.v. |
| Višinski diagram: |  |
| Navigcija: | [GDB] [GPX] [KML] [LMX] [PLT] [QUO] [WPT] [Google maps] |
predvsem drugi del je tisti, ki daje čar tej turi – težaven, a lep vzpon na slikovito Konjščico in še težji spust z nekoliko odmaknjene planine Na Šehu; pozor, slednji ima orientacijsko zahteven začetek in je primeren le za pristaše ekstremnih težav, ki imajo odlično tehniko in vzmeteno kolo! Za druge je bolj priporočljiv spust po smeri vzpona.