| Področje: | Kočevsko in Gorjanci |
| Območje: | z Otočca na vrh hribovja, ki meji na Hrvaško, potem pa v atraktivnem spustu v dolino |
| Izhodišce: | grad Otočec (170 m n.v.) |
| Karte: | Atlas Slovenije 171,172; Posavsko hribovje 1:100 000 |
| Dolžina (km): | 42 |
| Višinska razlika (m): | 1084 |
| Čas vožnje: | 3:45 |
| Nošenje kolesa: | 0 |
| Zahtevnost vzpona: | V 3 z odseki V 4 |
| Zahtevnost spusta: | kratek odsek med Trdinovim vrhom in Krvavim kamnom S 5 z mesti S 6; nekaj mest na poti Gospodična - Gabrje S 5; drugo S 2 - S 3 |
| Zahtevnost skupaj: | III+ |
| Značilnosti: | tura z dolgočasnim vzponom, zato pa toliko bolj razburljivim spustom. |
| Najnižja točka: | 155 m n.v. |
| Najvišja točka: | 1172 m n.v. |
| Višinski diagram: |  |
| Navigcija: | [GDB] [GPX] [KML] [LMX] [PLT] [QUO] [WPT] [Google maps] |
tura z dolgočasnim vzponom, zato pa toliko bolj razburljivim spustom.