| Področje: | Notranjska in primorska |
| Območje: | iz Ajdovščine po težavni mulatjeri visoko na prepadni rob Trnovskega gozda, potem pa po drugi nazaj v Vipavsko dolino |
| Izhodišce: | Ajdovščina (106 m n.v.) |
| Karte: | Vipavska dolina - mali slovenski eden 1: 50 000; Atlas Slovenije 142,141 |
| Dolžina (km): | 50 |
| Višinska razlika (m): | 1247 |
| Čas vožnje: | 5:15 |
| Nošenje kolesa: | nekaj mest na kolovozu iz Gorenja na Predmejo |
| Zahtevnost vzpona: | do vasi Gorenje V 2; od tu do Predmeje ves čas V 5 z odseki V 6 (zadnji klanec na mulatjeri V 6 - V 7); od Predmeje do odcepa za Modrosovec V 3 in V 4; odsek na Modrosovec V 5 z dvema odsekoma V 5 do V 6 |
| Zahtevnost spusta: | do začetka mulatjere za Selovcem S 2 - S 3; spust po mulatjeri v vas Fevči S 4 z nekaj odseki S 5; naprej S 2 |
| Zahtevnost skupaj: | VI- |
| Značilnosti: | tura z enim najtežjih, a hkrati najzanimivejših vzponov v vodniku (600 m ves čas V 5 in V 6), kot tudi zzelo zanimivim spustom po južnih pobočjih. |
| Najnižja točka: | 101 m n.v. |
| Najvišja točka: | 1351 m n.v. |
| Višinski diagram: |  |
| Navigcija: | [GDB] [GPX] [KML] [LMX] [PLT] [QUO] [WPT] [Google maps] |
tura z enim najtežjih, a hkrati najzanimivejših vzponov v vodniku (600 m ves čas V 5 in V 6), kot tudi zzelo zanimivim spustom po južnih pobočjih.