| Področje: | Kočevsko in Gorjanci |
| Območje: | iz Kočevske Reke na Goteniški Snežnik, od tam na Borovško goro, v strmem spu¬stu čez skriti prehod po Strmi rebri v dolino Kolpe in do Petrine, potem pa nazaj na Gote-niško goro in skozi Borovec na izhodišče |
| Izhodišce: | Kočevska Reka (569 m n.v.) |
| Karte: | Kočevsko 1:50 000; Atlas Slovenije 202,201,218,219 |
| Dolžina (km): | 72 km; varianta čez Banjo Loko 75 km |
| Višinska razlika (m): | 1750 |
| Čas vožnje: | 7:00 |
| Nošenje kolesa: | 0 |
| Zahtevnost vzpona: | vzpon po cesti na Goteniški Snežnik V 3 z nekaj mesti V 4; zadnji del po markirani poti na vrh V 6; iz vasi Potok na Stružnico V 4; drugo V 2 - V 3 |
| Zahtevnost spusta: | z vrha Goteniškega Snežnika po markirani poti do ceste S 4 z mesti S 5; Čez Strmo reber v Zg. Čačič S 5 - S 6; drugo S 1 in S 2 |
| Zahtevnost skupaj: | V+ |
| Značilnosti: | ena najdaljših tur v tem vodniku, po najbolj divjih in odmaknjenih gozdnih predelih Slovenije, orientacijsko zelo zahtevna. |
| Najnižja točka: | 220 m n.v. |
| Najvišja točka: | 1284 m n.v. |
| Višinski diagram: |  |
| Navigcija: | [GDB] [GPX] [KML] [LMX] [PLT] [QUO] [WPT] [Google maps] |
ena najdaljših tur v tem vodniku, po najbolj divjih in odmaknjenih gozdnih predelih Slovenije, orientacijsko zelo zahtevna.