| Področje: | Notranjska in primorska |
| Območje: | iz Nove Gorice na Lokve, od tam v divji in samotni zatrep pod vrhom Poldanovec, skozi Trnovo na rob Trnovskega gozda in v spustu po strmem kolovozu v Kromberk |
| Izhodišce: | Nova Gorica (100 m n.v.) |
| Karte: | Atlas Slovenije 140,120,121,141 |
| Dolžina (km): | 54 |
| Višinska razlika (m): | 1373 |
| Čas vožnje: | 5:00 |
| Nošenje kolesa: | nekaj metrov tik pod vrhom Mojskega vrha |
| Zahtevnost vzpona: | do odcepa vojaške ceste v Čepovanski dolini V 2 - V 3; naprej V4; zadnji klanec na Mojski vrh V 6 |
| Zahtevnost spusta: | z Mojskega vrha do stika z gozdno cesto pod Govci S 5; iz vasi Pri Peči v Loke S 4; drugo S 1 in S 2 |
| Zahtevnost skupaj: | IV |
| Značilnosti: | na tej dolgi turi prevozimo velik del Trnovskega gozda; področje pod Govci je med najbolj odmaknjenimi in samotnimi predeli na tej planoti. |
| Najnižja točka: | 89 m n.v. |
| Najvišja točka: | 1313 m n.v. |
| Višinski diagram: |  |
| Navigcija: | [GDB] [GPX] [KML] [LMX] [PLT] [QUO] [WPT] [Google maps] |
na tej dolgi turi prevozimo velik del Trnovskega gozda; področje pod Govci je med najbolj odmaknjenimi in samotnimi predeli na tej planoti.