| Področje: | Posavsko hribovje |
| Območje: | na komaj opazen vrh severozahodno od Trbovelj, potem pa po samotnih kolovozih in cestah po vzhodnih pobočjih nazaj v dolino |
| Izhodišce: | Trbovlje (293 m n.v.) |
| Karte: | Atlas Slovenije 111; Posavsko hribovje 1:100 000 |
| Dolžina (km): | 25 |
| Višinska razlika (m): | 827 |
| Čas vožnje: | 3:00 |
| Nošenje kolesa: | 0 |
| Zahtevnost vzpona: | do konca asfalta nad Čebinami V 2 in V 3; naprej do cerkvice Sv. Marije V 3; s Partizanskega vrha po kolovozu pod Javor V 5; od makadamske ceste po kolovozu na sedlo nad Knezdolom V 5 - V 6 |
| Zahtevnost spusta: | z Javorja do kmetije Cestnik S 4 z odseki S 5; po kratkem kolovozu pri Lazah S 5; drugo S 2 do S 3 |
| Zahtevnost skupaj: | III+ |
| Značilnosti: | to je tura, ki je v drugem delu tehnično, predvsem pa orientacijsko kar zahtevna; na srečo morebitne napake pri orientaciji niso posebej usodne, ker je dovolj drugih cest in poti, po katerih se lahko spustimo v dolino. |
| Najnižja točka: | 278 m n.v. |
| Najvišja točka: | 1078 m n.v. |
| Višinski diagram: |  |
| Navigcija: | [GDB] [GPX] [KML] [LMX] [PLT] [QUO] [WPT] [Google maps] |
to je tura, ki je v drugem delu tehnično, predvsem pa orientacijsko kar zahtevna; na srečo morebitne napake pri orientaciji niso posebej usodne, ker je dovolj drugih cest in poti, po katerih se lahko spustimo v dolino.