| Področje: | Idrijsko in cerkljansko hribovje |
| Območje: | po strmi cesti na vrh hribovja, ki leži med dolinama rek Idrijce in Kanomljice, potem pa v izjemno zanimivem spustu po ostankih nekdanjih mulatjer v Stražo |
| Izhodišce: | Straža - kmečki turizem Želin pri odcepu za Cerkno (250 m n.v.) |
| Karte: | Idrijsko in Cerkljansko 1:50 000; Škofjeloško in Cerkljansko hribovje 1: 50 000; Atlas Slovenije 122 |
| Dolžina (km): | 36 |
| Višinska razlika (m): | 1010 |
| Čas vožnje: | 5:00 |
| Nošenje kolesa: | 0 |
| Zahtevnost vzpona: | V 4 z nekaj dolgimi klanci V 4 - V 5 |
| Zahtevnost spusta: | S 4 z odseki S 5 |
| Zahtevnost skupaj: | IV |
| Značilnosti: | tura z izrednim spustom po nekdanji mulatjeri z Jagršča v dolino potoka Otuška; značilnost so tudi strmi in naporni asfaltni in makadamski klanci, ki so blizu težavnosti V 5. |
| Najnižja točka: | 210 m n.v. |
| Najvišja točka: | 1016 m n.v. |
| Višinski diagram: |  |
| Navigcija: | [GDB] [GPX] [KML] [LMX] [PLT] [QUO] [WPT] [Google maps] |
tura z izrednim spustom po nekdanji mulatjeri z Jagršča v dolino potoka Otuška; značilnost so tudi strmi in naporni asfaltni in makadamski klanci, ki so blizu težavnosti V 5.