| Področje: | Karavanke |
| Območje: | iz Dovjega po strmi gozdni cesti na planino pod vrhom Dovška Baba |
| Izhodišce: | Mlinca pri vasi Dovje (650 m n.v.) |
| Karte: | Julijske Alpe, vzhodni del 1:50 000; Gorenjska 1:50 000; Atlas Slovenije 54 |
| Dolžina (km): | 22 |
| Višinska razlika (m): | 1080 |
| Čas vožnje: | 2:45 |
| Nošenje kolesa: | 0 |
| Zahtevnost vzpona: | spodnji del V2 - V3; srednji del V5 z odsekom V5 - V6; zadnji klanec do koce V6 |
| Zahtevnost spusta: | zgornji del S3, drugo S2 |
| Zahtevnost skupaj: | IV+ |
| Značilnosti: | razmeroma kratka, a v drugem delu presenetljivo strma tura, ki nas šele na koncu nagradi z lepim razgledom. |
| Najnižja točka: | 646 m n.v. |
| Najvišja točka: | 1647 m n.v. |
| Višinski diagram: |  |
| Navigcija: | [GDB] [GPX] [KML] [LMX] [PLT] [QUO] [WPT] [Google maps] |
razmeroma kratka, a v drugem delu presenetljivo strma tura, ki nas šele na koncu nagradi z lepim razgledom.