| Področje: | Idrijsko in cerkljansko hribovje |
| Območje: | iz Sp. Idrije na planoto nad dolino reke Kanomljice |
| Izhodišce: | Spodnja Idrija (305 m n.v.) |
| Karte: | Idrijsko in Cerkljansko 1: 50 000; Atlas Slovenije 123,122,142,143; Škofjeloško inCerkljansko hribovje 1: 50 000 (delno) |
| Dolžina (km): | 34 |
| Višinska razlika (m): | 815 |
| Čas vožnje: | 3:45 |
| Nošenje kolesa: | 0 |
| Zahtevnost vzpona: | iz Sp. Idrije do ribogojnice V1 - V 2; od tod do domačije Ivaniš V 3; od Ivaniša do domačije Hum V 4; od tod do Planine V 3 z nekaj odseki V 4 |
| Zahtevnost spusta: | spust v dolino potoka Nikova po ozki in strmi asfaltni cesti S 2, drugoS1-S2 |
| Zahtevnost skupaj: | III- |
| Značilnosti: | tura po dobrih makadamskih in asfaltnih cestah, ki pa so na nekaterih odsekih že pregovorno "idrijsko strme". |
| Najnižja točka: | 303 m n.v. |
| Najvišja točka: | 1082 m n.v. |
| Višinski diagram: |  |
| Navigcija: | [GDB] [GPX] [KML] [LMX] [PLT] [QUO] [WPT] [Google maps] |
tura po dobrih makadamskih in asfaltnih cestah, ki pa so na nekaterih odsekih že pregovorno “idrijsko strme”.