| Področje: | Posavsko hribovje |
| Območje: | iz Laškega na slabo poznan, a z vseh strani od daleč viden vrh nad reko Savinjo |
| Izhodišce: | Laško (228 m n.v.) |
| Karte: | Atlas Slovenije 112; Posavsko hribovje 1:100 000 |
| Dolžina (km): | 27 |
| Višinska razlika (m): | 708 |
| Čas vožnje: | 2:15 |
| Nošenje kolesa: | 0 |
| Zahtevnost vzpona: | do sedla pri planinskem domu V 3; od tod do oddajnika na vrhu |
| Zahtevnost spusta: | S2-S3 |
| Zahtevnost skupaj: | III |
| Značilnosti: | prijetna, kratka popoldanska tura z lepimi razgledi. |
| Najnižja točka: | 220 m n.v. |
| Najvišja točka: | 927 m n.v. |
| Višinski diagram: |  |
| Navigcija: | [GDB] [GPX] [KML] [LMX] [PLT] [QUO] [WPT] [Google maps] |
prijetna, kratka popoldanska tura z lepimi razgledi.