| Področje: | Kamniško-Savinjske alpe |
| Območje: | iz Črne na Koroškem na samotni vrh med dolinama rečic Tople in Koprivne |
| Izhodišce: | Črna na Koroškem (573 m n.v.) |
| Karte: | Kamniške in Savinjske Alpe 1: 50 000; Savinjska dolina 1: 50 000; Atlas Slovenije 61,60 |
| Dolžina (km): | 32 |
| Višinska razlika (m): | 1032 |
| Čas vožnje: | 4:00 |
| Nošenje kolesa: | 0 |
| Zahtevnost vzpona: | V 4 z odseki V 5; od konca ceste po kolovozu na Čofatijev vrh V 5 |
| Zahtevnost spusta: | s Čofatijevega vrha do obračališča S 4; drugo S 2 - S 3 |
| Zahtevnost skupaj: | III+ |
| Značilnosti: | tura brez tehničnih težav, ki poteka po dobrih cestah, v samotnem in slikovitem okolju. |
| Najnižja točka: | 576 m n.v. |
| Najvišja točka: | 1601 m n.v. |
| Višinski diagram: |  |
| Navigcija: | [GDB] [GPX] [KML] [LMX] [PLT] [QUO] [WPT] [Google maps] |
tura brez tehničnih težav, ki poteka po dobrih cestah, v samotnem in slikovitem okolju.