| Področje: | Julijske Alpe |
| Območje: | iz Spodnje Trente pod strma ostenja V. Špičja |
| Izhodišce: | Soča (490 m n.v.) |
| Karte: | Julijske Alpe, zahodni del 1: 50 000; Posočje 1: 50 000; Atlas Slovenije 78; Trenta 1:25 000 (delno) |
| Dolžina (km): | 28 |
| Višinska razlika (m): | 1080 |
| Čas vožnje: | 3:30 |
| Nošenje kolesa: | 0 |
| Zahtevnost vzpona: | V 3 z nekaj odseki V 4; zadnjih 160 višinskih metrov V 5 |
| Zahtevnost spusta: | prvih 160 višinskih metrov S 3 - S 4; naprej S 2 in S 3; kratek odsek nad vasjo Pod Vršičem S 4 |
| Zahtevnost skupaj: | III+ |
| Značilnosti: | tura v divji, neokrnjeni, osrednji del Triglavskega parka, pod strme stene Velikega Špičja; v zgornjem delu poteka po dobri, za promet zaprti gozdni cesti, zato sta tišina in samota tod bolj pravilo kot izjema. |
| Najnižja točka: | 481 m n.v. |
| Najvišja točka: | 1552 m n.v. |
| Višinski diagram: |  |
| Navigcija: | [GDB] [GPX] [KML] [LMX] [PLT] [QUO] [WPT] [Google maps] |
tura v divji, neokrnjeni, osrednji del Triglavskega parka, pod strme stene Velikega Špičja; v zgornjem delu poteka po dobri, za promet zaprti gozdni cesti, zato sta tišina in samota tod bolj pravilo kot izjema.