| Področje: | Julijske Alpe |
| Območje: | na planino in vrh na Pokljuki |
| Izhodišce: | most čez Radovno v vasi Krnica (610 m n.v.) |
| Karte: | Julijske Alpe, vzhodni del 1:50 000; Gorenjska 1: 50 000; Atlas Slovenije 55,54,80, 81 |
| Dolžina (km): | 50 km; varianta čez planino Pokljuka 40 km |
| Višinska razlika (m): | 1020 |
| Čas vožnje: | 4:30 |
| Nošenje kolesa: | 0 |
| Zahtevnost vzpona: | po dolini Radovne V 2; iz doline na planino Klek V 4 - V 5 |
| Zahtevnost spusta: | povezava med cesto pod planino Berjanca in tisto pod Hotunjskim vrhom S 4; drugo S 2 - S 3; varianta čez planino Pokljuka S 4 z odseki S 5 |
| Zahtevnost skupaj: | IV; IV+ |
| Značilnosti: | dolga, tehnično nezahtevna, a zaradi vzpona po Streseni dolini precej naporna tura čez prostrano Pokljuko; spust čez planino Pokljuka še poveča težavnost. |
| Najnižja točka: | 614 m n.v. |
| Najvišja točka: | 1567 m n.v. |
| Višinski diagram: |  |
| Navigcija: | [GDB] [GPX] [KML] [LMX] [PLT] [QUO] [WPT] [Google maps] |
dolga, tehnično nezahtevna, a zaradi vzpona po Streseni dolini precej naporna tura čez prostrano Pokljuko; spust čez planino Pokljuka še poveča težavnost.