| Področje: | Karavanke |
| Območje: | po izjemno strmi gozdni cesti na južna pobočja Begunjščice, potem pa v atraktivnem spustu po kolovozih in poteh nazaj v dolino |
| Izhodišce: | grad Kamen (616 m n.v.) |
| Karte: | Stol in Begunjščica 1:25 000; Karavanke, osrednji del 1:50 000; Gorenjska 1:50 000; Atlas Slovenije 56 |
| Dolžina (km): | 20 |
| Višinska razlika (m): | 1060 |
| Čas vožnje: | 3:00 |
| Nošenje kolesa: | 5 min navzdol po poti na Kališče |
| Zahtevnost vzpona: | od Doma v Dragi na Planinico V 5 z odseki V 4; od tod do studenca Roža V 5 - V 6; s Prevala nazaj do studenca V 5 |
| Zahtevnost spusta: | do Tomčeve koče S 3, naprej S 5 z mesti S 6- |
| Zahtevnost skupaj: | V |
| Značilnosti: | že klanci do planine Planinica so precej strmi, vzpon od tod do studenca Rožca pa je izjemno zahteven (Povprečje na odseku 1,5 km je 20 %; to je ena od bolj str¬mih gozdnih cest v Sloveniji.); spust, ki je tehnično in fizično zelo zahteven, je tudi za naj¬bolj razvajene prava poslastica. |
| Najnižja točka: | 583 m n.v. |
| Najvišja točka: | 1421 m n.v. |
| Višinski diagram: |  |
| Navigcija: | [GDB] [GPX] [KML] [LMX] [PLT] [QUO] [WPT] [Google maps] |
že klanci do planine Planinica so precej strmi, vzpon od tod do studenca Rožca pa je izjemno zahteven (Povprečje na odseku 1,5 km je 20 %; to je ena od bolj str¬mih gozdnih cest v Sloveniji.); spust, ki je tehnično in fizično zelo zahteven, je tudi za naj¬bolj razvajene prava poslastica.