| Področje: | Julijske Alpe |
| Območje: | iz Loga pod Mangartom po gorski cesti na naše najvišje, zvozili dostopno sedlo |
| Izhodišce: | Log pod Mangartom (650 m n.v.) |
| Karte: | Julijske Alpe, zahodni del 1:50 000; Posočje 1: 50 000; Atlas Slovenije 51,52 |
| Dolžina (km): | 35 |
| Višinska razlika (m): | 1405 |
| Čas vožnje: | 3:30 |
| Nošenje kolesa: | 0 |
| Zahtevnost vzpona: | V 3, nekateri odseki V4 |
| Zahtevnost spusta: | S2 |
| Zahtevnost skupaj: | IV |
| Značilnosti: | vzpon po naši najvišji gorski cesti ostaja kljub napredujoči asfaltni prevleki odskočna deska in uvod v gorsko kolesarjenje v pravem pomenu besede; visokogorsko okolje je še lepše kot na cesti na Vršič. |
| Najnižja točka: | 645 m n.v. |
| Najvišja točka: | 2054 m n.v. |
| Višinski diagram: |  |
| Navigcija: | [GDB] [GPX] [KML] [LMX] [PLT] [QUO] [WPT] [Google maps] |
vzpon po naši najvišji gorski cesti ostaja kljub napredujoči asfaltni prevleki odskočna deska in uvod v gorsko kolesarjenje v pravem pomenu besede; visokogorsko okolje je še lepše kot na cesti na Vršič.