| Področje: | Kočevsko in Gorjanci |
| Območje: | na hrib, ki se dviga nad Kočevjem |
| Izhodišce: | Kočevje (464 m n.v.) |
| Karte: | Kočevsko 1: 50 000; Atlas Slovenije 186,202 |
| Dolžina (km): | 36 |
| Višinska razlika (m): | 750 |
| Čas vožnje: | 4:15 |
| Nošenje kolesa: | 0 |
| Zahtevnost vzpona: | iz Kočevja do odcepa za Fridrihštajn V 3; od tod do Gozdne koče V 4; začetni del pešpoti na Fridrihštajn V 5 - V 6; po kolovozu od Gozdne koče do Koče pri Jelenovem studencu V 5 z odseki V 6; drugo V 2 in V 3 |
| Zahtevnost spusta: | po kolovozu s Fridrihštajna S 4; po drugi polovici kolovoza Gozdna koča - Koča pri Jelenovem studencu S 4; po markiranem kolovozu od odcepa pod Ložinskim vrhom do doline S 4 - S 5; drugo S 1 in S 2 |
| Zahtevnost skupaj: | III+ |
| Značilnosti: | ob sicer majhni višinski razliki zelo razgibana in mestoma precej zahtevna tura; ker poteka ves čas po gozdu, jo lahko brez težav izvedemo tudi v vročini. |
| Najnižja točka: | 460 m n.v. |
| Najvišja točka: | 967 m n.v. |
| Višinski diagram: |  |
| Navigcija: | [GDB] [GPX] [KML] [LMX] [PLT] [QUO] [WPT] [Google maps] |
ob sicer majhni višinski razliki zelo razgibana in mestoma precej zahtevna tura; ker poteka ves čas po gozdu, jo lahko brez težav izvedemo tudi v vročini.