| Področje: | Kamniško-Savinjske alpe |
| Območje: | iz Solčave po panoramski cesti pod Olševo in Raduho |
| Izhodišce: | Solčava (642 m n.v.) |
| Karte: | Savinjska dolina 1: 50 000; Kamniške in Savinjske Alpe 1: 50 000; Atlas Slovenije 60,59 |
| Dolžina (km): | 44 |
| Višinska razlika (m): | 1080 |
| Čas vožnje: | 5:45 |
| Nošenje kolesa: | 0 |
| Zahtevnost vzpona: | do začetka klancev v Matkovem kotu V 2 in V 3; od tod do kmetije Perk V 3 z odseki V 4; od Perka do Podolševe V 2 - V 3; od tod do odcepa za planinsko kočo na Grohatu V 3 - V 4; od odcepa do koče V 4 - V 5 |
| Zahtevnost spusta: | od Bukovnika do Osojnika S 4 z nekaj odseki S 5; od Osojnika do Jankarja S 4 - S 5, vmes nekaj mest S 6 |
| Zahtevnost skupaj: | IV |
| Značilnosti: | znamenita, zelo razgledna tura, ena lepših pri nas, čeprav po mojem mnenju vendarle ne med najbolj zanimivimi in atraktivnimi. |
| Najnižja točka: | 635 m n.v. |
| Najvišja točka: | 1461 m n.v. |
| Višinski diagram: |  |
| Navigcija: | [GDB] [GPX] [KML] [LMX] [PLT] [QUO] [WPT] [Google maps] |
znamenita, zelo razgledna tura, ena lepših pri nas, čeprav po mojem mnenju vendarle ne med najbolj zanimivimi in atraktivnimi.